איך עזרתי לכם

better-than-google

כאן מופיעים עדכונים על שאלות שנשאלתי ותשובות שנתתי בעקבות ההצעה שלי לעזור בנושאי אינטרנט שונים.

בפסק הדין של בית המשפט העליון על רצח תאיר ראדה, מוזכרת אפשרות של סכין משונן. איזה סכין משונן יכול לגרום לפצעים המתוארים? אני טוען שאין סכין שיכול לגרום לשריטות המתוארות בפסק הדין. כאן הדיון בפייסבוק.

מי אמר לפני מלחמת המפרץ הראשונה שאם ייפלו טילים על תל אביב הוא יאכל את הכובע? ככל הנראה תת-אלוף במיל’ חיים יעבץ בתכנית הטלוויזיה ערב חדש. כנראה שאמר שיחזיר את הדרגות ולא שיאכל את הכובע”.

מישהו שאל איך מבטאים שם פולני מסויים. הוא חיפש את השם כמו שהוא מופיע במקור, עם Ź ולא מצא. אני חיפשתי את השם עם Z רגיל ומצאתי את התשובה.

מישהו יוצא לכנס מקצועי מטעם החברה ורוצה לדעת מי מתכוונים להגיע ומי היו בשנה שעברה כדי לקבוע מראש פגישות. מצאתי את ההאשטג של הכנס בטוויטר ומשם הדרך קלה.

מישהי ביקשה ממני ייעוץ בקשר לשאלה למה הפרופיל שלה בלינקדאין לא מופיע בתוצאות החיפוש בגוגל. הראיתי לה שהשם שלה דווקא כן מופיע במקום החמישי בדף הראשון, אפילו במצב “גלישה נסתרת” שבו גוגל לא מתאים את תוצאות החיפוש.

מישהו ביקש ממני לברר את שם הדגם של נעל Fila שצילם בלונדון בשנת 1996. העליתי את התמונה לפורום אספני סניקרס. עדיין לא התקבלה תשובה. כשתגיע תשובה – אעדכן.

איך מקצרים כתובת אינטרנט כדי שתראה יפה באימייל או בפייסבוק? התשובה – אתר bitly.com הוא אחד האתרים הפופולאריים. מדביקים את הכתובת הארוכה ומקבלים כתובת קצרה ויפה לשליחה.

איך שולחים אימייל מחשבון ג’ימייל אחד בשם חשבון ג’ימייל אחר? לדוגמה – יש לי חשבון עבודה וחשבון פרטי ואני לא רוצה לעבור חשבונות כל הזמן. חפשו בגוגל gmail send email with another address ושם יש הוראות.

מישהי כתבה לי – אני מחפשת מידע מהשנים האחרונות, מבוסס, אמין, מחקרי על כמות תלונות השווא של נשים כנגד גברים במקרים של אלימות מינית. מצאתי את המאמר Assessing Police Classifications of Sexual Assault Reports: A Meta-Analysis of False Reporting Rates. בעזרת האתר sci-hub.io הורדתי עותק חינמי שלו ושלחתי לה את הקובץ.

ב Word – איך להתחיל את מספור העמודים ב 1 מהעמוד השני? ההנחיות כאן

קיצורי המקלדת לא עובדים לי ב Word! ההנחיות לתיקון כאן

 

1+